Detail
Detail

...come and work with us

Location: Cluj-Napoca

Solution Sales Representative - Transilvania

Vino alaturi de noi intr-o initiativa de dezvoltare a unui portofoliu nou de clienti si construieste parteneriate care sa serveasca si sa contribuie la satisfacerea nevoilor IT si de business ale lor.

Vei coopera cu o echipa de specialisti BRINEL cu competente recunoscute in piata din Romania si din afara tarii de aproape 30 ani in toate fazele de vanzare a unei solutii IT : presales, sales, implementare si support/servicii. Folosim ceea ce stim prin parteneriatele strategice cu vendorii de Top din IT cele 40 competente tehnice recunoscute de ei si 650 de certificari ale echipelor noastre pentru a raspunde cu fidelitate nevoilor clientilor nostri.

Ti se potriveste rolul daca detii urmatoarele competente:

• min 2 ani experienta intr-un rol similar

• experienta aplicata in vanzarea solutiilor si serviciilor IT: identificarea nevoilor IT si de business, maparea nevoilor cu tehnologiile din portofoliu BRINEL

• capacitatea de a te asigurara ca cererile clientului sunt tratate la nivelul asteptarilor acestuia, in mod profesionist, respectand termene si conditii agreate

• capacitate de a comunica eficient, de a face prezentari,

• capacitatea de a te automotiva, rezilienta in rezolvarea problemelor si in inchiderea proiectelor cu un ciclu mai lung de implementare

• dorinta si capacitatea de a te informa si a intelege  noile tehnologii promovate de companie

• capacitate de a privi proiectele si rolul tau in ansamblu si deopotriva de a intelege impactul sarcinilor in profunzime

• abilitatea de a seta corect asteptarile

• abilitatea de a primi si de a oferi feed-back intr-un mod constructiv, atat la nivel personal, cat si in interesul bunei functionari a echipei si proiectului din care faci parte

• abilitatea de a-ti organiza activitatile si de a-ti stabili prioritatile

Te va ajuta de asemenea sa detii cunostinte despre:

• Microsoft Office, M365

• Microsoft CRM

• cunostinte in domeniul solutiilor de infrastructura on premise si cloud

Cateva din responsabilitatile tale:

• sa promovezi structura de  solutii si servicii Brinel in functie de nevoile de business specifice fiecarui client

• sa anticipezi nevoile clientilor, sa îndeplinesti si sa depasesti în mod proactiv asteptarile clientilor.

• sa recunoasti problemele pe care clientii doresc sa le rezolve si sa creezi sau sa facilitezi crearea de solutii si servicii pentru a raspunde nevoilor clientilor.

• sa construiesti un portofoliu nou de clienti

• sa realizezi inchiderea oportunitatilor identificate, parcurgand etapele de ofertare, negociere si contractare

• sa construiesti un parteneriat pe termen lung cu clientii din portofoliu

• sa urmaresti cu tenacitate rezultate pozitive, folosind abordari eficiente pentru rezolvarea problemelor.

• sa îndeplinesti angajamentele si sa iti asumi responsabilitatea pentru actiunile, deciziile si obiectivele tale.

Beneficiile tale:

• Pachet salarial motivant

• Acces la cele mai noi tehnologii si competente din domeniul IT

• Acces la un portofoliu vast de solutii si tehnologii si cu potential de crestere profesionala

• Lucru cu echipe cu o experienta vasta si rezultate dovedite

• Mediu de lucru care incurajeaza dezvoltarea personala si profesionala

Start Date: 01-02-21

End Date: 31-03-21